Oficjalny Internetowy Serwis Informacyjny  
   Aktualny serwis
° Wydarzenia kulturalne
° Biblioteka
° Bolechowiczanie
° Chór "Nowina"
° Gminno - Szkolna Orkiestra Dęta "Nowiny"
° Klub Miniaturka
° Klub Seniora
° Kowalanki
° Sekcja Plastyczna
° Szewczanki
° Świetlica środowiskowa w Nowinach
° Świetlica w Szewcach
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy
Sitkówka-Nowiny
tel. +48 41 347-50-00
nowiny@nowiny.com.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Chór "Nowina"
HARMONOGRAM WYSTĘPÓW W 2012 R.
20.01.2012 r. – Koncert dla kuracjuszy z całego kraju wypoczywających w Sanatorium "Nida Zdrój" w Busku Zdrój. Koncert w wykonaniu chóru "NOWINA" pod kierownictwem dyrygenta Artura Telusa, dzieci ze świetlicy środowiskowej w Nowinach, Marty Brzozy, Agaty Korban, zespołu obrzędowego "KOWLANKI", oraz  kapeli "ANDRUSY" uświetnił uroczystość z okazji "Dnia Babci i Dnia Dziadka". Na zakończenie koncertu wszyscy wykonawcy zaśpiewali utwór p.t. "Ach Świętokrzyskie jakie cudne". Żegnając wszystkich, prowadzące koncert Krystyna Janiec i Wiesława Kulińska zaprosiły kuracjuszy do odwiedzenia Białego Zagłębia czyli Gminy Sitkówka-Nowiny.

     
21.01.2012 r. – W Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej, chóru "NOWINA'' pod kierownictwem dyrygenta Artura Telusa uczestniczył w Świętokrzyskim Konkursie Kolęd i Pastorałek.
  
22.01.2012 r. – W kościele parafialnym p.w. Świętego Józefa Oblubieńca w Zagnańsku odbył się IV Przegląd Kolęd i Pastorałek. W koncercie udział wzięły chóry z powiatu kieleckiego oraz solistki. Chór "NOWINA" pod kierownictwem Artura Telusa według regulaminu wykonał dwie kolędy i pastorałkę. Na zakończenie organizatorzy oraz słuchacze serdecznie podziękowali wykonawcom za możliwość wysłuchania nie tylko prastarych kolęd, ale także i współczesnych.
  
22.01.2012 r. – W kościele p.w. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach odbył się XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek. W Przeglądzie uczestniczyli: chór "NOWINA" pod kierownictwem dyrygenta Artura Telusa, zespoły ludowe ,zespoły i solistki ze szkół podstawowych w Nowinach.Uczestnicy koncertu według regulaminu wykonali po trzy utwory.Na zakończenie koncertu przed ołtarzem stanęli wszyscy wykonawcy i razem (prawie 90 głosów) zaśpiewali kolędę "Wśród nocnej ciszy".
     
08.03.2012 r. – W auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach podczas obchodów Dnia Kobiet odbył się program artystyczny p.t. "Panowie – Paniom". W programie wystąpili: Gminno-Szkolna Orkiestra Dęta, Panowie z chóru "NOWINA", z zespołu ''Bolechowiczanie", Dariusz Zwierzchowski oraz parodysta Stan Tutaj. Organizatorem uroczystości był GOKSiR pod patronatem Wójta gminy Sitkówka-Nowiny Stanisława Baryckiego. Po złożeniu życzeń przez wójta gminy, samorządowcy wręczyli wszystkim przybyłym paniom kwiaty, po czym nastąpiła część artystyczna w męskim wykonaniu.Panowie z chóru ''NOWINA'' zaśpiewali: "I ty,właśnie ty będziesz moją damą", "Najwięcej witaminy mają z Nowin dziewczyny", "Kochać jak to łatwo powiedzieć". Monolog p.t. "Metamorfoza kobiety" wygłosili: Adam Misztal i Tadeusz Dobrogowski.
     
28.04.2012 r. – W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach odbył się koncert chóru "NOWINA" pod kierownictwem dyrygenta Krzysztofa Jończyka, który zainaugurował uroczystość Jubileuszową 15-lecia działalności Apostolatu Maryjnego – Stowarzyszenia Cudownego Medalika.Uroczystości przewodniczył Ks. Biskup Marian Florczyk, Dyrektor Krajowy Apostolatu Maryjnego Ks.Tadeusz Lubelski, Dyrektor AM Ks. Jacek Wachowiak. Uczestnikami uroczystości byli przedstawiciele Apostolatów Maryjnych całej diecezji kieleckiej.Chór "NOWINA" zaprezentował utwory o tematyce Maryjnej. Po zakończeniu koncertu odbyła się część oficjalna uroczystości.
     
29.04.2012 r. – Chór "NOWINA" pod batutą Krzysztofa Jończyka wykonał oprawę Mszy Świętej w kościele parafialnym p.w. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach.
  
26.05.2012 r.Chór "NOWINA" pod kierownictwem dyrygenta Krzysztofa Jończyka wykonał oprawę muzyczną Mszy Świętej w kościele p.w. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach. Po zakończonej Mszy Świętej odbył się koncert chóru z okazji "Dnia Matki".

          
27.05.2012r.- Chór "NOWINA" pod kierownictwem dyrygenta Krzysztofa Jonczyka wykonał oprawę muzyczną Mszy Świętej w kaplicy Domu Pomocy Społecznej im.Jana Pawła II w Kielcach. Po zakończonej Mszy Świętej odbył się koncert z okazji "Dnia Matki" w wykonaniu chóru "NOWINA" , Zespołu Obrzędowego "KOWALANKI", Marty Brzozy, Wiesławy Kulińskiej i Krystyny Janiec. Chór "NOWINA" wykonał utwory o tematyce Maryjnej oraz utwór w języku Zulusów afrykańskich "Sya Hamba". Krystyna Janiec odczytała wiersz autorstwa Henryka Skowerskiego "Miłość Matki".
     
17.06.2012 r. – Świętowanie z okazji Dnia Gminy Sitkówka-Nowiny rozpoczęła Msza Święta o godz. 11.00 w kościele p.w Chrystusa Odkupiciela w Nowinach, którą odprawił ksiądz proboszcz kanonik Józef Kubicza. Uczestniczyli w niej:mieszkańcy gminy, władze gminy oraz goście zaproszeni. Oprawę Mszy Świętej wykonał chór "NOWINA'' pod kierownictwem dyrygenta Krzysztofa Jończyka.

     
17.06.2012 r. – Po Mszy Świętej na placu festynowym obok Krytej Pływali "Perła" rozpoczął się Piknik Geologiczny. Jest to ciekawa impreza pokazująca wielkie bogactwo jakie kryje się w naszej ziemi.Po zakończonym Pikniku Geologicznym rozpoczął się festyn z okazji Dnia Gminy Sitkówka-Nowiny. Uczestników  festynu przywitali organizatorzy oraz goście zaproszeni.Jednym z punktów programu był występ chóru "NOWINA" pod batutą Krzysztofa Jończyka. W wykonaniu chóru usłyszeliśmy wiązankę utworów rozrywkowych oraz utwór w języku Zulusów afrykańskich "Sya Hamba". Na zakończenie wszystkie zespoły (było około 90 głosów) zaśpiewały wspólnie "Ach kieleckie jakie cudne....," a właściwie "Ach Świętokrzyskie jakie cudne...".
 
  
01.07.2012 r. – o godz.15-tej na Rynku w Kielcach z okazji Święta Kielc i 60-cio lecia działalności Radia Kielce odbył się heppening p.t. ''MOC CHÓRÓW''. W heppeningu udział wzięło 18 chórów z terenu województwa świętokrzyskiego. Ogółem było ponad 350 chórzystów. Gminę Sitkówka-Nowiny reprezentował Chór ''NOWINA''. Po wstępnej próbie i podziale na głosy, kolorowy orszak chórzystów przeszedł na Rynek. O godz. 15-tej wszyscy chórzyści pod kierownictwem dyrygenta Pani Ewy Robak wykonali utwory: ''Da moja Łysico", "Słunecko zachodzi" oraz "Dam ci ptaszka" – słowa: A. Andrus, muzyka: W.Stec, przearanżowienie: G. Miśkiewicz. Mimo upalnej pogody to była ''Moc chórów" i chórzystów. Organizatorem heppeningu był Chór Kameralny Fermata i Stowarzyszenie "A nam się chce" pod egidą Polskiego Radia Kielce.
  

  

19.08.2012 r. – Udział Chóru „Nowina” w dożynkach gminnych w Nowinach

Po mszy świętej w kościele p.w. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach korowód dożynkowy przeszedł ulicami: Przemysłową i Białe Zagłębie na plac festynowy w Nowinach pozdrawiając po drodze mieszkańców Nowin. Na placu festynowym uczestników dożynek powitał Stanisław Barycki, wójt gminy Sitkówka-Nowiny. Głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich wystąpieniach zwrócili uwagę na ciężką pracę rolników oraz trud włożony w przygotowanie przedstawionych pięknych wieńców dożynkowych. Na dożynki przygotowano cztery wieńce. Według komisji konkursowej, oceniającej ich wykonanie, najlepszy okazał się wieniec gospodarzy z Nowin. Wykonały go Panie z Sekcji Plastycznej Klubu Seniora w Nowinach, głównie Zofia Stępnik i Dorota Rutkiewicz. Wieniec dożynkowy ośpiewał Chór „Nowina” pod kierownictwem Krzysztofa Jończyka. Chór wykonał wiązankę utworów ludowych dotyczących ciężkiej pracy rolników .
Starostami dożynek byli: Dorota Rutkiewicz członini Klubu Seniora i sołtys Zgórska i chórzysta chóru „Nowina” Stanisław Kobiec.

           

02.09.2012 r. - Udział Chóru „Nowina” w dożynkach powiatowych w Daleszycach
O godz.1130 barwny korowód wyruszył z rynku do kościoła  p.w. Św. Michała Archanioła w Daleszycach.  
W korowodzie uczestniczyły delegacje z 17 gmin powiatu kieleckiego. Gminę Sitkówka-Nowiny reprezentowała delegacja w składzie:wójt gminy Stanisław Barycki z małżonką, Panie z sekcji plastycznej Klubu Seniora z Nowin – wykonawczynie wieńca dożynkowego, który zajął pierwsze miejsce na dożynkach gminnych w Nowinach w dniu 19 sierpnia 2012r, Chór „Nowina” oraz przedstawiciele Rady Gminy. Po zakończonej mszy świętej korowód dożynkowy przeszedł ulicami Daleszyc na stadion sportowy, gdzie odbyła się część artystyczna oraz ocena i wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego, który reprezentować będzie powiat kielecki na dożynkach wojewódzkich w Pińczowie. Wybór był bardzo trudny, podsumowała Janina Skotnicka z Muzeum Narodowego w Kielcach. Wieńców spełniającymi wszystkie kryteria,a jednocześnie będących pięknymi i artystycznie wykonanymi było wiele. Szczególną uwagę jurorzy zwrócili na wieńce z gmin: Miedziana Góra, Sitkówka-Nowiny i Chęciny. Ostatecznie jury pierwsze miejsce przyznało wieńcowi z gminy Miedziana Góra.
           

30.09.2012 r. – udział Chóru „Nowina” w uroczystości 68-Rocznicy Bitwy pod Gruszką.
W miejscowości Gruszka-Jóźwików w powiecie kieleckim na wzgórzu pod lasem odbyła się uroczystość upamiętniająca 68-rocznicę Bitwy pod Gruszką. Uroczystość uświetniły występy Chóru „Nowina” pod kierownictwem Krzysztofa Jończyka oraz soliści. Artyści wykonali pieśni o tematyce patriotycznej nawiązujące do ówczesnego okresu walk partyzanckich. Na uroczystość przybyły delegacje z całego regionu i kraju tj. parlamentarzyści, eurodeputowani, konsule, władze samorządowe, kombatanci i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Gminę Sitkówka-Nowiny reprezentował wójt gminy Stanisław Barycki i Chór „Nowina”.
Na zakończenie uroczystości wiązanki kwiatów pod pomnikiem złożyli poszczególne delegacje wśród których był Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Stanisław Barycki z radną Krystyną Janiec i członkinią chóru „Nowina” Barbarą Berus. 
        

07.10.2012 r. - udział Chóru „Nowina”w VII Powiatowym Przeglądzie Chórów na Świętym Krzyżu
W Klasztorze Misjonarzy Ojców Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu po zakończonej mszy świętej odbył się VII Przegląd Zespołów Chóralnych Powiatu Kieleckiego .
W Przeglądzie udział wzięło 11 chórów z terenu powiatu kieleckiego. Kontynuacja przeglądu ma na celu popularyzację muzyki chóralnej, zaprezentowanie swojego dorobku artystycznego, jak również wymianę doświadczeń artystycznych.Ponadto zarówno uczestnicy jak i słuchacze przeglądu swój przyjazd do sanktuarium na Święty Krzyż traktują często jako formą pielgrzymki.
Według regulaminu chórzyści mogli zaprezentować po trzy utwory - jeden sakralny i dwa o tematyce dowolnej.
Jednym z uczestników przeglądu był Chór „NOWINA" pod kierownictwem Krzysztofa Jończyka.
Chór wykonał utwory: "Ten Stary Krzyż", "Polskie Kwiaty", "Santa Maria". Na zakończenie koncertu organizatorzy przeglądu i zgromadzeni słuchacze serdecznie podziękowali artystom za dostarczenie im wielkich wrażeń i możliwości wysłuchania pięknych pieśni.
    
 

09.11.2012 r. – w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nowinach obył się koncert z okazji 94 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorem uroczystości był GOK „Perła” w Nowinach. Wśród artystów wystąpił również Chór „Nowina” pod dyrekcją Krzysztofa Jończyka. Chórzyści na zakończenie uroczystości wykonali utwory m.in. „Modlitwę obozową”, "Ojczyzno Ma" – utwór księdza Karola Dąbrowskiego oraz inne pieśni o tematyce patriotycznej.

     

30.11.2012 r. – Wieczór Andrzejkowy pod hasłem „Pasja, przyjaźń i dobra zabawa” zorganizowany został przez członków Klubu Seniora działającego przy GOK „Perła” w Nowinach. Przy miłej zabawie i wspaniałej atmosferze wysłuchano poezji chórzysty z chóru „Nowina” Henryka Skowerskiego.
           

16.12.2012 r. – Chóru „Nowina” pod kierownictwem dyrygenta Krzysztofa Jończyka podczas programu realizowanego na Pływalni „Perła” w Nowinach przez TVP-Kielce wykonał kolędy i pastorałki znane i mniej znane. Po raz pierwszy program pt. ”Gotowanie na ekranie”z cyklu „Świętokrzyskie smaki zdrowia” realizowany był na basenie „Perła” na żywo. W programie udział wzięli: Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Stanisław Barycki i Przewodniczący Rady Gminy Sebastian Nowaczkiewicz. Wyroby bożonarodzeniowe prezentowali:Sekcja Plastyczna Klubu Seniora oraz pozostałe zespoły z terenu gminy i Osieka.

         
« powrót
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Jakiego rodzaju źródłami energii odnawialenej jesteś zainteresowany?
kolektory słoneczne
pompy ciepła
inne systemy
zobacz wyniki

<<   Marzec   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA