Oficjalny Internetowy Serwis Informacyjny  
   Aktualny serwis
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy
Sitkówka-Nowiny
tel. +48 41 347-50-00
nowiny@nowiny.com.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Wydarzenia
INFORMACJA NA TEMAT ODBIORU TELEWIZJI CYFROWEJ

Szanowni Państwo,

Pragniemy serdecznie Wszystkich Państwa poinformować, iż w związku ze zbliżającym się terminem wyłączenia sygnału telewizji analogowej w dniu 17 czerwca 2013 r. odbiór TVP Kielce będzie możliwy wyłącznie drogą cyfrową.

Telewizja Polska S.A. od dłuższego czasu prowadzi akcję promującą przejście na sygnał cyfrowy. Sami od wielu miesięcy prowadzimy badania pomiaru sygnału DVB-T na terenie naszego województwa.

Na stronie internetowej www.tvp.pl/kielce/cyfryzacja dostępna jest szczegółowa mapka województwa z zaznaczoną drogą przebytą wozem satelitarnym DSNG POL-054, który wykonywał szczegółowe badania.

Pomiary zostały dokonane na antenie siatkowej ze wzmacniaczem 45dB na wysokości ok. 4 m względem gruntu.

Sprawdź antenę aby mieć prawidłowy odbiór naziemnej telewizji cyfrowej

Podczas prowadzonych badań w terenie, uwagę przykuły nieprawidłowo ustawione anteny (np. siatkowe, kierunkowe). W okolicach Sandomierza nie było żadnych problemów z odbiorem sygnału, natomiast w samym centrum Sandomierza ukształtowanie oraz zabudowa utrudniały prawidłowy odbiór, przez co sygnał odbierany był jedynie z odbić zabudowań (np. dachy, ściany.)

Z informacji od mieszkańców odległych miejscowości wynika, iż sygnał jest odbieralny jedynie na wzniesieniach, więc także w tym przypadku znacząco wpływa ukształtowanie terenu, zabudowa, wysokość masztu, rodzaj anteny, współczynnik jej wzmocnienia oraz prawidłowość ustawienia anteny w kierunku RTCN Święty Krzyż. Podczas przeprowadzonych pomiarów wystarczyło ok. 15 stopni odchylenia poziomego, aby jakość sygnału spadła niemal do 0, natomiast po przekroczeniu 30 stopni odbiór staje się niemożliwy.

Materiał oraz informacje techniczne będą dostępne na stronie internetowej www.tvp.pl/kielce/cyfryzacja.

TVP Kielce dostępne na żywo przez Internet

Informujemy o nowej usłudze TVP Stream, dzięki której sygnał TVP Info (w tym TVP Kielce) oraz TVP Parlament jest dostępny online. Bezpłatną usługę, która zapewnia powszechny dostęp do bieżących krajowych, zagranicznych i lokalnych wydarzeń, aktualnych komentarzy i rzetelnej publicystyki, w tym do tematów podejmowanych wyłącznie na antenach oddziałów terenowych, przygotowano z myślą o widzach, którym zależy na korzystaniu ze wspomnianej oferty TVP w dowolnym miejscu i czasie.

Pasmo TVP Kielce jest transmitowane w całości na żywo przez 7 dni w tygodniu pod adresem http://www.tvp.pl/kielce/zobacz-na-zywo dostępnym z każdego komputera osobistego na całym świecie, z wyjątkiem Ameryki Północnej i Południowej.

 
« powrót
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Jakiego rodzaju źródłami energii odnawialenej jesteś zainteresowany?
kolektory słoneczne
pompy ciepła
inne systemy
zobacz wyniki

<<   Marzec   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA