Oficjalny Internetowy Serwis Informacyjny  
   Aktualny serwis
° Kontakt i godziny otwarcia
° Aktualna lista kursów
° Spacery po zawodach
° Aktualności
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy
Sitkówka-Nowiny
tel. +48 41 347-50-00
nowiny@nowiny.com.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Aktualności
BEZPŁATNE SZKOLENIA

Ogłoszenie

Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach
z siedzibą w Szkole Podstawowej w Bolechowicach
serdecznie zaprasza wszystkie chętne osoby, w różnym wieku
 na bezpłatne szkolenia
z zakresu podstawowej obsługi komputera
Microsoft Office Word 2007
Internet
W celu uzyskania szerszych informacji prosimy o kontakt z opiekunem Centrum Martą Czwartosz-Mołas pod numerami telefonu: 6620406080 lub 041 3151822
e-mail: marta.m9@vp.pl

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.spbolechowice.pl zakładka CKNONW oraz na stronę Urzędu Gminy Sitkówka-Nowiny zakładka Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach.

Serdecznie zapraszam opiekun Centrum

DOSTĘP DO PLATFORMY E-LEARNINGOWEJ
Istnieje możliwość wykonania  kursów i szkoleń poza siedzibą Centrum. Osoby posiadając dostęp do Internetu mogą kontynuować rozpoczętą w siedzibie Centrum naukę we własnym domu, w czasie i tempie dostosowanym dla siebie. Należy  skontaktować się osobiście z opiekunem  w celu zarejestrowania się na platformie e-learningowej i otrzymania niezbędnych informacji (login, hasło) w celu korzystania z tej platformy. Początkowa faza korzystania z platformy odbywa się pod patronatem opiekuna  po czym następuje możliwość kontynuacji nauki we własnym zakresie. Egzaminy po zaliczeniu kursu odbywają się wyłącznie w siedzibie Centrum pod nadzorem opiekuna.
AKTYWNA I DYNAMICZNA POSTAWA POSZUKIWANIA PRACY
W siedzibie Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach odbyło się spotkanie z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Pomysłodawcą inicjatywy jest Stowarzyszenie Doradców Zawodowych i Szkolnych, które to uzyskało patronat honorowy Jolanty Fedak- Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Katarzyny Hall- Minister Edukacji Narodowej.
Na spotkanie przybyły osoby bezrobotne oraz poszukujące pracy. Celem tej akcji jest pomoc każdemu, w każdym momencie jego życia, zgodnie z założeniami poradnictwa zawodowego i zasadą uczenia się przez całe życie. Doradcy zawodowi przeprowadzili warsztaty, na których można było dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy, uzyskać różne informacje oraz skorzystać z indywidualnych porad.

Tematy warsztatów:
„Edukacja, a nowe trendy na rynku pracy-zawody przyszłości”
„Zatrudnienie w dobie kryzysu (szansa czy zagrożenie)
„Przedsiębiorczość”
„Poznanie siebie, jako szansa na optymalne wykorzystanie własnego potencjału”
„Aktywna i dynamiczna postawa osoby poszukującej pracy”
„Rola poradnictwa zawodowego w kreowaniu kariery”


SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI POWIATOWEGO URZĘDU PRACY
Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach

w dniu 6 października (wtorek) o godz.9.00

serdecznie zaprasza chętne osoby poszukujące pracy
na spotkanie
z pracownikami  Powiatowego Urzędu Pracy
na temat:  „Aktywna i dynamiczna postawa poszukiwania pracy”

Serdecznie zapraszam opiekun Centrum

RUSZAJĄ BEZPŁATNE SZKOLENIA KOMPUTEROWE DLA MIESZKAŃCÓW GMINY

W lipcu ruszają szkolenia komputerowe, w których bezpłatnie mogą brać udział mieszkańcy naszej gminy. Szkolenia te są finansowane ze środków Unii Europejskiej, tj. Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach projektu „Sitkówka-Nowiny – Gmina z przyszłością. Działania edukacyjne.”

Pomysłodawcą i wykonawcą projektu jest Instytut Innowacji i Biznesu – jedna z firm zarejestrowanych na terenie naszej gminy. W realizację projektu – w roli Partnera – włączyła się także Gmina Sitkówka-Nowiny.
Jest to kolejny pomysł realizowany przy współudziale Instytutu i władz Gminy Sitkówka-Nowiny. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem było utworzenie Centrum Kształcenia na Odległość na Wsi, które dzięki inicjatywie Instytutu i staraniom przedstawicieli Gminy zostało utworzone w Szkole Podstawowej w Bolechowicach.
Opisywany projekt szkoleniowy stanowi bezpośrednią kontynuację wcześniejszych inicjatyw. Zgodnie z pierwotnymi założeniami utworzone wcześniej Centrum Kształcenia będzie systematycznie wzbogacać swoją ofertę. Zadanie to wziął na siebie Instytut Innowacji i Biznesu.
- Realizacja projektu „Sitkówka-Nowiny – Gmina z przyszłością...” stanowi pierwszy krok w kierunku dywersyfikacji oferty Centrum Kształcenia na Odległość na Wsi w Bolechowicach – deklaruje wójt gminy Stanisław Barycki.
- Dołożymy wszelkich starań aby tak właśnie się stało – dodaje Magdalena Gołdzińska, dyrektor Instytutu. - Obecnie kilka kolejnych, wspólnych projektów jest w fazie oceny przez instytucje rozdzielające środki unijne.

Każdy z nas chcąc utrzymać się na rynku pracy musi kilkakrotnie w okresie swojej aktywności zawodowej przekwalifikować się, a postępująca informatyzacja sprawia, że wiele osób staje przed koniecznością włączenia komputera do pracy lub wykorzystania go w znacznie szerszym niż dotychczas stopniu (przesyłanie dokumentów drogą elektroniczną, przeglądanie sieci Internet, korzystanie z wewnętrznej sieci komputerowej).
Tym samym, brak umiejętności posługiwania się komputerem, nieznajomość zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i poczty elektronicznej oraz poruszania się w sieci lokalnej powoduje konieczność szukania informacji i danych za pośrednictwem dostępnych publikacji, uzyskiwanie ich drogą telefoniczną, co w konsekwencji wydłuża zdecydowanie czas wykonania powierzonej czynności – zamierzony efekt osiągany jest później, a dana osoba staje się mniej atrakcyjna jako pracownik. W przypadku jej zwolnienia, mobilność na rynku pracy takiej osoby jest znikoma. W warunkach wolnego rynku wygrywa ten, kto szybciej dotrze do istotnej informacji, będzie lepszy technicznie, ten kto zastosuje najnowsze rozwiązania. Dlatego tak ważne jest podnoszenie kwalifikacji w zakresie umiejętności obsługi i wykorzystania komputera, w czym ma pomóc mieszkańcom naszej gminy opisywany projekt.

Szczegółowe informacje nt. projektu można uzyskać dzwoniąc pod nr telefonu:
41 368 06 99 lub osobiście w biurze projektu:
Instytut Innowacji i Biznesu
ul. Staszica 1/222, Kielce


 

W BOLECHOWICACH RUSZA KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ
aktualności - 15 luty 2008 r.

Już teraz można zgłaszać się do Szkoły Podstawowej w Bolechowicach na bezpłatne szkolenie podnoszące umiejętności zawodowe. Oferta jest bardzo bogata – 50 szkoleń do wyboru. Ich prowadzenie na terenie szkoły w Bolechowicach będzie możliwe dzięki udziałowi placówki w programie Centrów Kształcenia na Odległość na Wsiach. - W bezpłatnych szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe mogą brać udział osoby z całej gminy a nawet spoza jej terenu. Zapraszam do szkoły w celu zapoznania się naszą ofertą – mówi Katarzyna Kostrzewska, opiekun Centrum.

 

Centrum zlokalizowane w bolechowickiej szkole jest jednym z 379 utworzonych na terenie kraju i jednym z 14 na terenie województwa świętokrzyskiego. Starania o jego utworzenie dyrektor szkoły Tomasz Gruszczyński przy wsparciu władz gminy rozpoczął w październiku 2007 roku. Swój udział w powołaniu placówki miał także Instytut Innowacji i Biznesu z Kielc Magdaleny Gołdzińskiej.

– Dopiero w grudniu otrzymaliśmy potwierdzenie przyłączenia Bolechowic do programu. W ciągu tygodnia dostosowaliśmy do potrzeb centrum salę na parterze szkoły. Koszty adaptacji sali zostaną nam zrefundowane – mówi Tomasz Gruszczyński. – Bardzo ważne, że po zakończeniu programu cały sprzęt, który zakupiony został z funduszy unijnych, przejdzie na własność szkoły. Zadbamy o dobre wykorzystanie tego miejsca – dodaje.

Centrum będzie prowadziło działalność szkoleniową w okresie od 1 lutego do 30 czerwca 2008 roku.

 


Opiekunka Centrum Katarzyna Kostrzewska zaprasza na szkolenia

 

- Zapraszamy wszystkie osoby pragnące podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, zdobyć nowe umiejętności, zwiększyć szanse na rynku pracy, a w dalszej perspektywie zdobyć lepszą, ciekawszą pracę – zachęca Katarzyna Kostrzewska, opiekun Centrum.

Projekt adresowany jest w szczególności do osób z utrudnionym dostępem do edukacji, do osób niepełnosprawnych, a także tych, którzy ze względów czasowych, czy finansowych nie decydują się na dojazdy do oddalonych, większych ośrodków edukacyjnych.

Centrum zostało wyposażone w 10 wysokiej klasy komputerów multimedialnych z dostępem do Internetu, w tym jeden notebook z możliwością wypożyczenia do nauki w domu osobom niepełnosprawnym.

Słuchacze szkoleń będą mogli korzystać ze specjalistycznego oprogramowania, zdalnego dostępu do platformy e-learningowej oraz innowacyjnych materiałów dydaktycznych.

Centrum proponuje 50 rodzajów bezpłatnych szkoleń e-learningowych na przykład: z języka polskiego, matematyki, historii, języków obcych, podstawowych technik komputerowych, przetwarzania tekstów, budowania arkuszów kalkulacyjnych, kurs handlowy, księgowy, telemarketingu, zawody przyszłości – nowe formy zatrudnienia i wiele innych dostosowanych do potrzeb współczesnego rynku pracy.

Aby wybrać odpowiednie dla siebie szkolenie można zasięgnąć rady specjalisty, który doradzi wybór szkoleń najbardziej dopasowanych do umiejętności i potrzeb każdego uczestnika.

Uczestnicy szkoleń będą wspierani przez doświadczonych doradców zawodowych. Na miejscu czeka na nich trener, który na bieżąco będzie dbał o prawidłowy przebieg nauki.

Nauka w Centrum oparta jest na zastosowaniu technik zdalnego nauczania. Każdy uczący może indywidualnie kształtować swój tok nauki w zależności od potrzeb i możliwości.

Każdy kursant po zaliczeniu egzaminu końcowego otrzyma certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

pie

 

Centrum otwarte będzie 7 dni w tygodniu

(ewentualne zmiany uwarunkowane będą potrzebami mieszkańców).

Siedziba Centrum:

Szkoła Podstawowa w Bolechowicach

Bolechowice 10

Tel./fax 41 315 18 22 lub 886 814 191

Opiekun Centrum: mgr Katarzyna Kostrzewska

 

PRZYJDŹ  lub  ZADZWOŃ!

 

ZAPYTAJ  i  SKORZYSTAJ!

 


Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Jakiego rodzaju źródłami energii odnawialenej jesteś zainteresowany?
kolektory słoneczne
pompy ciepła
inne systemy
zobacz wyniki

<<   Marzec   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA