Oficjalny Internetowy Serwis Informacyjny  
   Aktualny serwis
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy
Sitkówka-Nowiny
tel. +48 41 347-50-00
nowiny@nowiny.com.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>

Wójt odpowiada na pytania

imie: Łukasz Gryń data: 2013-03-09 16:26:06
pytanie:
Witam Panie Wójcie,

Odczytałem zamieszczony na stronach BIP protokół ze styczniowej sesji Rady Gminy, (pojawia się z dość dużym poślizgiem więc piszę dopiero teraz).
Nad sprawą osłów, koni itd. nie będę dywagował choć mam tu i swoje zdanie.
Zwracam uwagę na temat koncepcji budowy Ośrodka sportu i rekreacji i komentarzy Radnych, które pojawiły się w tym temacie i zostały w protokole odnotowane.
Ja również uczestniczyłem w konsultacjach z mieszkańcami w sprawie tego obiektu, i jakoś nie mogę się zgodzić z Pani radną Duchniak, Posłowską czy radnym Podczasiakiem.
Nie spieram się co do liczby osób, bo to czy 50 czy 100 jest na tym etapie mało istotne. Może rozmówcy Pani Duchniak są w całości przeciwni by w tym obiekcie znalazła się odpowiednia baza noclegowa, ale to są chyba tylko jej rozmówcy. Zapewne projekt ma wielu przeciwników ale nie mniej zwolenników i mimo wszystko ja na tym spotkaniu widziałem więcej zwolenników.
Więc chyba szanowni Radni byli naprawdę na innym spotkaniu.
Jedna z osób - przeciwna chyba wszystkiemu siedziała za mną (i wstyd mi za nią bo 20 lat temu uczyła mnie w szkole, a tegoż wieczora z niedowierzaniem słuchałem pedagoga, który opowiada się przeciw czemuś co ma służyć również dzieciom, ale publicznie nie miała odwagi wstać i o tym powiedzieć, prościej tylko szeptać do sąsiada obok).
Odnosząc się do powyższego Pani wójcie, radni klubu Wspólne Dobro mogą mówić że projekt jest be, i ogólnie będzie tylko kosztem, w ogóle nie będzie na siebie zarabiał. Tak jak podkreślałem wyżej, może nie wszyscy się z nim zgadzają, są mu przeciwni, to jednak ma Pan w tych decyzjach zdecydowanie więcej zwolenników i tego się trzymajmy.
Życzę powodzenia, i współpracy z tymi którzy jej naprawdę chcą i widzą wolę tej współpracy, bo rzucanie pustych haseł że nikt nie konsultuje, nie współpracuje to jak sądzę wynik zbyt wybujałem wyobraźni co poniektórych.odpowiedź:
Dziękuję za bardzo obiektywny komentarz do ostatnich zdarzeń. Poddaję te tematy pod osąd naszych mieszkańców i wyborców.
imie: Mieszkańcy Kowali data: 2013-02-08 08:43:28
pytanie:
Zgłaszamy kradzież przystanka w Kowali mija już tydzień i niema trzeba skierować do ZTM i większą opaczność Policji w tym terenie .Druga sprawa droga powiatowa w Kowali dużej zero odśnieżania i posypywania jest ludzie się skarżą oraz znowu posiadówki w sklepach są proszę skierować do odpowiednich organów ....Dziękujemy

odpowiedź:
Dziękuję za informację, tematy zostały przekazane do odpowiednich osób.
imie: ENRICCO data: 2013-02-05 18:01:52
pytanie:
SZANOWNY PANIE WÓJCIE,PROSZĘ O PODZIELENIE SIĘ PLANAMI CO DO TELEWIZJI CYFROWEJ NA NASZYM OSIEDLU.KILKA KANAŁÓW JUŻ JEST CYFROWYCH, POZOSTAŁE MAJĄ SŁABY SYGNAŁ LUB BRAK SYGNAŁU.BARDZO PROSZĘ O INFORMACJĘ. UPRZEJMIE DZIĘKUJĘ.

odpowiedź:
Przejście na odbiór telewizji cyfrowej jest zadaniem ogólnokrajowym. My jako Urząd uczestniczymy jedynie w rozpowszechnianiu informacji, jak pozyskać odpowiedni sprzęt do odbioru tejże telewizji.
imie: Mieszkaniec data: 2013-01-31 18:07:56
pytanie:
Witam Panie Wójcie.Chciałem się zapytać,czy Gminie jest aż tak biednie że nie można było zorganizować dla dzieci na ferie lodowiska?Powstało podobno obok basenu,ale trochę za pózno!!
Pogoda na ferie była wspaniała i nie wszystkie dzieciaki chciały siedzieć w szkole,albo na basenie.Niestety w naszej gminie nic się nie robi dla dzieci i młodzieży,a dla seniorów aż nadto.Pozdrawiam i proszę pomyśleć też o najmłodszych mieszkańcach gminy.

odpowiedź:
Zapewniam, że interesujemy się tematem lodowiska i chcemy je zabudować w sposób profesjonalny, ale to też są konkretne i wysokie wydatki z budżetu Gminy. Koncepcję mamy, gdzie zlokalizować aby było one funkcjonalne.
imie: Mieszkańcy data: 2013-01-31 12:36:00
pytanie:
"Radna Halina Musiał, korzystając z obecności starosty chciała się upewnić czy faktycznie środki zapisane w budżecie zostaną w tym roku przeznaczone na przebudowę drogi powiatowej w Trzciankach.
- 2 dni temu uchwaliliśmy budżet powiatu. Jest w nim 250 tys. zł na budowę dróg w gminie Sitkówka – Nowiny. O przeznaczeniu środków na konkretną drogę zdecyduje porozumienie podpisane z gminą, którego jeszcze nie ma. W tym roku ja skupiłbym się na dokończeniu tego, co zostało zaczęte czyli drogi w Szewcach. A drogę w Trzciankach zrobimy w 2014 roku – przekonywał wicestarosta Zenon Janus. – Życzę wszystkim gminom powiatu, by miały taki budżet jak Sitkówka - Nowiny, w którym wydatki uda się spiąć dochodami."
Proszę Wójta o to by przy podpisywaniu porozumienia wstawił się w imieniu mieszkańców Trzcianek, Sitkówki, Kowali i zażądał dokończenia budowy drogi w 2013 roku na wiosnę a nie dopiero rok później.Wójt dobrze wie jaki jest jej stan bo sam tą drogą jeździ do swojej pracy.Jest to też jedyna droga w stronę Nowin od tej części gminy.Dziękujemy za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

odpowiedź:
Na mój wniosek Rada podjęła dwie oddzielne uchwały o dofinansowaniu budowy części dróg powiatowych, czyli po 200 tys. zł. Zapewniam, że moim dążeniem jest kontynuacja przebudowy drogi powiatowej w Szewcach, ale też zdecydowane podejście do modernizacji drogi powiatowej: od mostu na rzece Bobrzy w Trzciankach do przejazdu w Sitkówce, z racji bardzo kiepskiego stanu tej drogi (przewężenie na całym odcinku, dużego natężenie ruchu). Zakres realizacji negocjujemy z PZD.
imie: Mieszkaniec Szewc data: 2013-01-31 09:32:46
pytanie:
Szanowny Panie Wójcie,

myślę, że potrzebujemy Pana wsparcia w kwestii naszej drogi.Jak Pan zapewne wie w Szewcach przebudowywane były oba wiadukty trasy S-7. Ja wszystko rozumiem, że prace jeszcze w całości nie zostały zakończone , że jest zima - ale nie mogę przejść objętnie wobec faktu, iż dziury pod tym wiaduktem sięgają zapewne 50cm. Są bardzo niebezpieczne szczególnie teraz jak jest odwilż.Prośba do Pana o interwecję w tej sprawie- może chociaż doraźnie udało by się je jakoś załatać. Jeśli w najbliższym czasie nic nie zostanie zrobione podejrzewam , że dojdzie nie tylko do uszkodzeń pojazdów ale poważniejszego nieszczęścia.
z góry dziękuję za pomoc myślę, że w imieniu wszystkim mieszkańców i użytkowników tej drogi.

odpowiedź:
Mimo, że odpowiadam z dużym opóźnieniem interwencja do zarządcy drogi wojewódzkiej i powiatowej była przekazana od razu i na pewno Pan to zauważył, że zostały podjęte odpowiednie działania.
imie: Ania data: 2013-01-30 13:56:47
pytanie:
Panie Wójcie chcę podziękować za dobre rządzenie gminą, pomimo wielu trudości. Przede wszystkim problemy z obecną Radą Gminy, która działa na nie korzyść Panu i czasem Naszej Gminie. Bardzo nie podoba mi się, że członkowie Rady, których sami wybraliśmy, potworzyli swoje kluby i nie działają jako " jedność", tylko przeciwko sobie. Sądzę, że stawki za śmieci, które Pan zaproponował powinny zostać zatwierdzone, ponieważ niższe mogą zachwiać Naszym budżetem, a Nam mieszkańcom powinno zależeć na równowadze finansowej.Nawet jeśli każdemu z Nas mieszkańcowi w obecnej fazie kryzysu odpowiadają niższe stawki za wywóż śmieci.

odpowiedź:
Dziękuję za wyrażoną obiektywna ocenę i zapewniam wszystkich, że w moich działaniach najważniejsze jest dobre zarządzanie, dające satysfakcję mieszkańcom, jak też nie doprowadzające do nadmiernych obciążeń finansowych. Niestety ustawa o odpadach wyraźnie określa, że tylko z opłaty za odbiór śmieci można pokryć wszystkie opłaty związane z gospodarką odpadami, tj. wyłonienie firmy odbierającej odpady i płatność za wywożenie odpadów, zagospodarowanie gminnego wysypiska śmieci i inne tj. sprzęt, pracownicy z ich wynagrodzeniem.
imie: data: 2013-01-30 10:29:57
pytanie:
Witam. Widze ze odpowiada pan tylko na pytania wygodne dla siebie.W ten sposób pokazuje pan ze tak naprawde ma pan głęboko w nosie pytania mieszkancow.Teraz zaczynam rozumiec dlaczego ludzie wyrazaja sie malo pochlebnie o panu. Mojego glosu w wyborach pan tez nie zdobedzie.

odpowiedź:
Niestety, na niektóre pytania a właściwie komentarze zawierające pomówienia pod adresem konkretnych osób nie będę udzielał odpowiedzi. A decyzję, którą podejmie Pan/i w najbliższych wyborach zależy od Pana/i. Również w tym przypadku wolałbym, aby pytanie zadawała osoba jasno określająca swoją tożsamość.
imie: Tomasz Sęk. data: 2013-01-29 21:19:46
pytanie:
Witam
Dziwne wydają mi się pańskie stawki za odbiór śmieci z gospodarstw domowych. Piszę "dziwne" ponieważ dotychczas płacę 11 zł za niesegregowany pojemnik 120 l przy jednokrotnym odbiorze miesięcznie przez firmę, z którą podpisałem umowę. Pańskie stawki mocno uderzają mieszkańców po kieszeniach porównując do innych gmin z powiatu kieleckiego. Najciekawiej sprawa będzie wyglądać w rodzinach ubogich wielodzietnych, bo im pan nawet nie pomoże w takiej sytuacji. Nieładnie tak oczerniać klub Wspólne Dobro, zwłaszcza że zbliżają się wybory samorządowe. Jak zawsze przeciwnika należy zlikwidować u podstaw.
Pozdrawiam

odpowiedź:
Temat wprawdzie nie jest już aktualny, bowiem będzie zgłoszony projekt nowej uchwały do RG, uwzględniający odniesienie się do gospodarstwa i osób w nim zamieszkałych. Ukażą się one po sesji marcowej w dn. 27.03.br. Nie tłumaczę zasad ale będzie zachowana gradacja, promująca rodziny większe liczebnie. Pozdrawiam.
imie: Bartek data: 2013-01-26 20:31:48
pytanie:
Dlaczego gmina nie zakupiła również soli do posypywania jezdni,sam piach nic nie daje a na ulicy jest istna "szklanka" która uniemożliwia bezpieczną jazdę.Ja rozumiem oszczędności bo kryzys ale nie na bezpieczeństwie.Oj ktoś tu chyba nie dopełnił swoich obowiązków. Proszę o pociągnięcie do odpowiedzialności siebie bądź też osobę,która jest za ten stan odpowiedzialna.POZDRAWIAM.
PS:proszę uważać podczas jazdy po gminnych drogach,jest strasznie ślisko :)

odpowiedź:
Informuję Pana, że tematem utrzymania należytego stanu dróg gminnych, lokalów i placów zajmuje się ZGKiM w Nowinach. Dla potrzeb posypywania tychże dróg stosowany jest piasek, kruszywo bazaltowe a na chodnikach sól magnezowa, która nie szkodzi roślinności tak jak zwykła sól kuchenna. Nie czynimy w tym zakresie nadmiernych oszczędności i pamiętamy o bezpieczeństwie na nadzorowanych drogach. Nie wiem więc, jaką miałbym wyciągać odpowiedzialność wobec siebie, czy też podległych mi pracowników. Może wypowiem się banalnie, ale nie tylko na naszych drogach jest ślisko a powiem nawet, że wspieramy służby PZD w utrzymaniu przejezdności dróg powiatowych na terenie naszej Gminy, a mam tu na myśli ul.Przemysłową. Dziękuję również za uwagę dotyczącą jazdy po drogach gminnych, którą przekazuję do wszystkich mieszkańców naszej Gminy i nie tylko: Ograniczcie prędkość jazdy do bezpiecznej, łatwiej przeżyjemy okres zimowy.
1 do 10 z 1306
poprzednie | następne
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Jakiego rodzaju źródłami energii odnawialenej jesteś zainteresowany?
kolektory słoneczne
pompy ciepła
inne systemy
zobacz wyniki

<<   Marzec   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA